Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to dFlip 3D Flipbook Wordpress Help documentation.


Başlık:

Pandemi Sürecinde İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Hizmetleri


Yazarlar:

Burak Hekim, Selçuk Aydın


Kurum:

İstabul Üniversitesi


Anahtar Kelimeler:

Covid-19, Dijitalleştirme, Kütüphaneler, Açık Erişim, Değişim


Özet:

2020 nin ilk günlerinden itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-1 salgını, hayatın her alanında olduğu gibi kütüphanecilik ve bilgi  hizmetleri alanında da etkisini göstermiştir. Sosyal ve kültürel ilişkiler başta olmak  üzere, insan insana etkileşimin  en önemli mekanlarından biri olan kütüpanelerin yaşanan bu olumsuz sürecten güç kazanarak çıkması, hizmetlerini geliştirme ve dönüştürme  kabiliyetine bağlıdır.

Bu çalışmada Covid-19 salgın sürecinde İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve  Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nca sunulan hizmetlerden örnekler verilerek, kütüphanelerin  sosyal  izolasyona rağmen  hayattan izole olmadıklarını aksine bilginin kaynağı mekanlar olarak daha görünür hale geldikleri vurgulanmak istenmiştir.


YORUMLAR

Yorum yapmak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarından herhangi biriyle giriş yapabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz!
E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır.